-

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00 
مطالب و اطلاعات حقوقی
تاریخ انتشار: یکشنبه 05 مرداد 1399
وکیل برای طلاق از طرف زن (زوجه)

 وکیل برای طلاق از طرف زن (زوجه)

یکی از فروض انجام طلاق فرضی است که زن یا زوجه درخواست طلاق دارد ولی مرد با آن موافق نیست در اینجا با توجه به عدم موافقت مرد خواسته ی زن عبارت خواهد بود از درخواست اجبار زوج به طلاق به این دلیل که طلاق در قانون ما از حقوق مرد است پس از این قاضی رسیدگی نموده و در صورت تطابق خواسته زن با موارد امکان طلاق از طرف زن با مقررات قانون مدنی با طلاق موافقت نموده و دستور انجام طلاق از سوی مرد را می دهد و اگر مرد در دفترخانه طلاق حاضر نشود نماینده دادگاده حاضر شده و سند طلاق را امضا می نماید.

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 7089

 

دادخواست طلاق از طرف زوجه

 خواهان :  زوجه

 خوانده :  زوج

 وکیل : مسعود محمدی وکیل پایه یک دادگستری   تهران – میدان فاطمی - میدان گلها ..... .

 تعیین خواسته و بهای آن :

صدور گواهی عدم امکان سازش (طلاق خلع)

 دلایل و  منضمات :

 1- کپی مصدق شناسنامه و کارت ملی

 2- کپی مصدق وکالت نامه رسمی

 3- کپی مصدق رونوشت سند نکاحیه

 4- کپی مصدق ترجمه ی رسمی حکم طلاق خارجی

 5- کپی مصدق حکم تاییدشده ی طلاق خارجی

 شرح دادخواست  طلاق به درخواست زن

ریاست محترم دادگاه

 با سلام

 احتراما به استحضار می رساند زوجین در تاریخ 82/3/6 به موجب سند نکاحیه شماره ............ در دفترخانه رسمی شماره 468 تهران به  زوجیت دائم یکدیگر درآمدند و پس از ازدواج به خارج از کشور رفته اند. بر اثر اختلافات مابین و عدم تمایل زوج به ادامه زندگی مشترک، زوج در دادگاه کالیفرنیا دادخواست طلاق می دهد و دادگاه مذکور به تاریخ 88/3/25 حکم طلاق زوجین را صادر می نماید. لذا از تاریخ طلاق (چهارسال) زوجین زندگی مشترک ندارند و جدا از یکدیگر زندگی می کنند با توجه به مراتب فوق نظر به اینکه با وجود طلاق واقع شده در خارج، زوجه همسر شرعی خوانده محسوب می گردد ولی عملا چهارسال است که مابین ایشان به موجب حکم طلاق، مفارقت جسمانی و عاطفی وجود دارد. این وضع موجب عسر و حرج شدیدی برای زوجه گردیده، لذا بنا به مراتب فوق، زوجه با بذل ده هزار تومان صدور گواهی عدم امکان سازش را استدعا دارد.

 

 

 

 

 

حکم طلاق به درخواست زوجه (زن)

پرونده کلاسه .............. شعبه 273 دادگاه خانواده تهران دادنامه شماره ...........................   

خواهان : خانم ..........  با وکالت خانم ............ (وکیل پایه یک دادگستری از وکلای دادگران حامی) به نشانی تهران - میدان فاطمی

خوانده : آقای ............. به نشانی ....................

خواسته : صدور حکم طلاق به درخواست زوجه

گردشکار- خواهان دادخواستی به خواسته فوق به طرفیت خوانده بالا تقدیم داشته که پس از ارجاع به این شعبه و ثبت به کلاسه فوق و جری تشریفات قانونی در وقت فوق العاده / مقرر دادگاه به تصدی امضاءکننده زیر تشکیل است و با توجه به محتویات پرونده ختم رسیدگی را اعلام و به شرح زیر مبادرت به صدور رای می نماید.

رای دادگاه: در خصوص دعوی خانم .......... با وکالت .......... (وکیل پایه یک دادگستری از وکلای دادگران حامی) به طرفیت آقای ............ به خواسته صدور حکم طلاق، بدین توضیح که وکیل خواهان اعلام کرده زوجین هردو در خارج از کشور زندگی می کنند و از سال 88 که بر اساس حکم دادگاه کالیفرنیا طلاق صادر شده است جدا از یکدیگر زندگی می کنند و ادامه این وضعیت برای زوجه غیرقابل تحمل است چراکه مفارقت جسمانی چندساله مشقات غیرقابل تحملی را ایجاد نموده و بدین لحاظ تقاضای صدور حکم طلاق نموده است. دادگاه با بررسی مجموع محتویات پرونده نظر به احراز رابطه زوجیت دائم بین خواهان و خوانده به دلالت سند ازدواج ........ مورخه 82/3/6 دفتر 468 تهران و توجها به اظهارات وکلای زوجه و موادی شهادت شهود خواهان که همگی موید مفارقت جسمانی چندساله بین زوجین می باشد و نیز عنایتاً به اینکه زوجه حاضر به پرداخت مبلغ پانصدهزارتومان در قبال اجرای صیغه طلاق شده است عسر و حرج زوجه را محرز دانسته مستندا به ماده 1130 قانون مدنی و مواد 27 و 28 و 29 و 31 و 32 و 33 قانون حمایت خانواده و به لحاظ تحقق بند 8 از شروط عقدنامه حکم بر الزام زوج به مطلقه نمودن زوجه صادر و اعلام می نماید زوجه می تواند ظرف شش ماه پس از قطعیت دادنامه با مراجعه به یکی از دفاتر طلاق تقاضای ثبت طلاق از نوع  طلاق خلع نوبت اول را بنماید. زوجه می بایست قبل از اجرای صیغه طلاق مبلغ پانصدهزارتومان در قبال اجرای صیغه طلاق به زوج بذل و به وکالت از زوج قبول بذل نماید. در صورت استنکاف زوج از حضور در دفترخانه از بابت قاعده الحاکم ولی الممتنع اقدام خواهد شد. احراز صحت اجرای صیغه طلاق برعهده مجری آن است. زوجه ادعایی دیگر در خصوص حقوق زوجیت ندارد و رای صادره غیابی ظرف مهلت بیست روز پس از ابلاغ قابل واخواهی در این دادگاه پس از انقضاء این مهلت ظرف بیست روز قابل اعتراض در محاکم محترم تجدیدنظر استان تهران و سپس قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است.

 

 

 

 

مطالب مرتبط با طلاق زن :

1- شرایط طلاق به درخواست زن (زوجه)

2- مطالبه مهریه، توقیف اموال، وکیل مهریه

3- نمونه دادخواست و رای دادگاه در خصوص مطالبه نفقه

4- چگونه وکیل خوب برای طلاق و دعاوی خانواده پیدا کنم؟

ثبت امتیاز
نظرات

یکشنبه, 19 دی,1400

مینو

سلام.اگه فقط گواهی عدم سازش با بخشش نصف کل مهریه باشه امکانش هست که دادگاه رای طلاق رو صادر کنه؟


پاسخ وکیل:
نمی شود نظر قاضی و نوع استدلال وی را پیش بینی کرد.تشخیص وقوع کراهت به میل و نظر قاضی بستگی دارد و ملاک خاصی در قانون برای آن موجود نیست.پس از آن نیز قاعدتاً تشخیص میزان مالی که باید بخشیده شود در فرض امتنان زوج با قاضی است.

ارسال نظر جدید

Website

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب مورد نظر

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.